Predchádzajúci príspevok: „A1- Zlá situácia dôchodcov“ sa zaoberá zlou situáciou dôchodcov.
Pokračovanie predchádzajúceho príspevku:
Druhou skutočnosťou, ktorá bola tým spúšťacím impulzom pre napísanie textu tohto blogu, boli, v poslednom čase čoraz viac sa opakujúce vyhlásenia tak niektorých vysokých predstaviteľov Európskej únie [1], ako aj predných politikov západných štátov [2], [3], spojené s čoraz častejším poukazovaním a vytýkaním vraj rozsiahlej finančnej pomoci udeľovanej skupine nových členských štátov EU, ktoré z tejto pomoci len ťažia, na rozdiel od skupiny starších členských štátov, ktoré na túto pomoc neustále prispievajú, a sú na nej stratové.
Upozorňovanie a sústreďovanie sa týchto predstaviteľov na skupinu novopristúpených členských štátov EU, ktorá je čistým poberateľom finančných prostriedkov z eurofondov, vzrástlo hlavne pri vyjadrovaní ich rozhorčenia nad údajnou nesolidaritou určitých novopristúpených členských krajín EU v otázke prerozdeľovania utečencov.
Nesolidaritou, ktorá je podľa týchto západných politikov absolútne nevhodnou a neadekvátnou reakciou novopristúpených členských štátov EU vzhľadom na rozsah finančnej pomoci, ktorú tieto novopristúpené členské štáty dostávajú z EU prostredníctvom eurofondov.
Z eurofondov, do ktorých ekonomicky bohatšie, staršie členské krajiny EU, dávajú viac ako z nich poberajú, a z ktorých naopak novopristúpené členské krajiny Únie viac berú než do nich prispievajú.
Aká je vlastne skutočná pravda s tou rozsiahlou finančnou pomocou, ktorá je novopristúpeným členským krajinám vytýkaná pri každej možnej príležitosti?
[3] https://svet.sme.sk/c/20856037/macron-je-za-sankcie-voci-krajinam-ktore-odmietaju-azylantov.html
Pokračovanie v nasledujúcom príspevku: „A3- Vyhlásenia prinášajúce rozčarovanie a emócie“
Presne tak! Kto chce prijímať, ten musí aj... ...
Celá debata | RSS tejto debaty